Z uwagi na fakt, iż na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan epidemii informujemy, że w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa klientów, jak również pracowników, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach ograniczył do niezbędnego minimum wizyty klientów w Ośrodku.

  W związku z powyższym, złożenie wniosków o ustalenie prawa do:

 - świadczenia „Dobry start”,

 - zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami na okres zasiłkowy 2020/2021,

 - świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2020/2021,

 

w formie papierowej będzie możliwe od 3 sierpnia 2020 r.:

  - osobiście,  po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty pod numerem telefonu: 32 43 48 183 – w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych mieszczącej się w budynku Urzędu Miasta Żory, ul. Rynek 9, wejście C
– od strony parkingu,

  - drogą pocztową na adres: Dział Świadczeń Rodzinnych MOPS Żory,    ul. Rynek 9, 44-240 Żory,

  - poprzez skrzynkę podawczą umieszczoną przy wejściu do Urzędu Miasta Żory (ul. Rynek 9, od strony parkingu) w godzinach pracy Urzędu.

 

 Druki wniosków można pobrać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej www.mops.zory.bip.net.pl w zakładce Dział Świadczeń Rodzinnych – Formularze do pobrania – Świadczenia rodzinne. W przypadku braku możliwości pobrania i wydrukowania wniosku, istnieje możliwość pobrania wniosku bezpośrednio w Dziale Świadczeń Rodzinnych (również po wcześniejszym kontakcie telefonicznym). Dla osób, które nie mają możliwości wydrukowania wniosku samodzielnie możliwe będzie także doręczenie druków przez gońców MOPS (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym).

 

Jednocześnie przypominamy, iż od 1 lipca istnieje możliwość złożenia ww. wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej, czyli tzw. skrzynki podawczej ePUAP, portalu informacyjno-usługowego Emp@tia lub ewentualnie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można złożyć także za pośrednictwem bankowości internetowej większości banków.

 

 

 ===============