A- A A+

 

 

Gmina Miejska Żory informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na realizację programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2022 w ramach państwowego funduszu celowego pn. Funduszu Solidarnościowy.


 

Program będzie realizowany od dnia 1 marca 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. i jest skierowany do osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

 


W ramach programu AOON można uzyskać bezpłatne wsparcie asystenta w:

 


1)  wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestnika Programu;
2)  wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez   uczestnika
     miejsca;
3) załatwianiu spraw urzędowych;
4) korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);
5) zaprowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub
     przyprowadzaniu ich z niej.

 


Więcej szczegółowych informacji o programie  można znaleźć pod linkiem:
http://www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1295,program-asystent-osobisty-osobyniepelnosprawnej-edycja-2022

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie mogą zgłaszać się telefonicznie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numerem 32 43 42 412 lub pod adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..